Як вибрати впускний клапан

3-20-2021

Найважливішими елементами зливного бачка будь-якого унітазу є наливний (впускний) і зливний (випускний) клапани.  При несправності першого з них або вода не буде надходити в бачок, або її надходження буде безперервним. При несправності другого клапана теж настає два можливих варіанти: воду не можна спустити на змив і, навпаки, вода не набирається в бачок, а відразу зливається в унітаз – її в ємності ніщо не тримає. Також хочемо порекомендувати замовити клапана freccia  на сайті .

У трьох випадках з чотирьох варіантів розвитку подій унітазом повноцінно користуватися не вийде. Тому кожному господареві буде важливо дізнатися пристрій і принципи роботи клапанів зливного бачка, а також способи їх ремонту, регулювання і заміни. Іноді ці знання допоможуть уникнути більших неприємностей, ніж банальної неможливості скористатися домашнім туалетом.

Крім того, вибір клапанів при їх заміні також стає легкою справою, якщо людина знає все про них.

Пристрій і принцип роботи

Будь-який з розглянутих клапанів-це сукупність елементів, об’єднаних в пристрій, що виконує одну або кілька загальних функцій.

Конструкція впускного клапана включає наступні основні елементи:

 • Штуцер підведення води;
 • Клапан перекриття води;
 • Штанга поплавка;
 • Поплавок.

Зазначений впускний клапан, що перекриває воду при досягненні необхідного рівня рідини в бачку, вбудований в підвідний штуцер.

Принцип роботи цього пристрою досить простий.

 • При порожньому бачку впускний клапан відкритий, тому вода з водопроводу вільно надходить через підвідний штуцер в зливний резервуар.
 • Так як зливний клапан закритий, то відбувається заповнення бачка водою – її рівень зростає.
 • З підвищенням рівня рідини поплавок впускного пристрою починає спливати. А так як його штанга пов’язана важелем з впускним клапаном, то в міру підйому поплавка важіль поступово перекриває запірний клапан, що впливає на інтенсивність струменя води, що проходить через штуцер в бачок.
 • Коли поплавок спільно з рівнем рідини в бачку досягне налаштованого максимального рівня, то важіль повністю перекриє впускний клапан, в результаті чого надходження води в зливний бачок припиняється.

На цьому функція впускного клапана закінчується. Для того щоб спрацював злив, необхідно задіяти вже зливний клапан, який містить в собі:

 • Шток з гумовим ущільненням, що перекриває зливний отвір бачка;
 • Одну з різновидів пристрою, що впливає на шток з метою його переміщення для відкриття зливного каналу( кнопка, важіль, витяжка);
 • Переливну трубу.

Щоб зробити злив рідини з бачка на змив, досить натиснути на спускний пристрій – кнопку, важіль або витяжку. Ця дія підніме шток, що закриває зливний отвір, і вода піде в унітаз.

Функція переливної труби полягає в підтримці рівня води в бачку не вище максимально можливого щоб уникнути затоплення квартири при несправності впускної арматури, коли вона пропускає воду в закритому або погано відрегульованому стані. Перелив проводиться в змивну лінію унітазу.

У більш сучасних моделях унітазів зливні бачки можуть мати і дещо іншу конструкцію клапанів, а також таку, в якій вони не тільки працюють окремо (автономно), але і в єдиному блоці. Наприклад, мембранні впускні клапани поєднують свою роботу зі штоковими зливними. Про види арматури зливних бачків мова піде нижче.

Огляд видів

Якщо класифікувати види описуваної арматури, то це потрібно робити за кількома важливими ознаками.

По конструкції

За цією ознакою відрізняють наступні види зливних і запірних клапанів:

 • Впускний зі звичайним поплавком на довгому коромислі;
 • Впускний з поплавком, що пересувається по вертикальній стійці;
 • Впускний з вертикальною стійкою для поплавка і зворотним клапаном для нижнього підведення води;
 • Мембранний впускний;
 • Мембрана на впуску в блоці зі штоком на зливі;
 • Звичайний штоковий зливний, що працює автономно від впускного.

Крім цього, арматура бачка розділяється на дві більш конструктивно відрізняють групи:

 • Роздільну (автономну), при якій зливна і наповнювальна системи діють незалежно один від одного;
 • Суміщену, що працює в повній узгодженості зливних і впускних клапанів, а також інших елементів системи змиву.

За способом змиву

Існує багато способів управління зливними клапанами унітазів, в тому числі і сучасні: пневматичні, електронні та сенсорні. Але особливу популярність для житлових будинків здобули механічні варіанти впливу на змивну систему – кнопкові (клавішні) і штокові (витяжні). Іноді зустрічається важільний спосіб, де до важеля кріпиться ручка з ланцюжком або шнуром, за які потрібно потягнути, щоб відкрити змив.

Є такі ексклюзивні моделі і серед досить дорогої сучасної сантехніки від провідних виробників.

Кнопкові різновиди випускних клапанів часто називають натискними. Вони, в свою чергу, поділяються на 3 типи.

 • Однорівневі (однорежимні) зливні клапани, які здійснюють повний злив води при одноразовому натисканні на кнопку.
 • Однорівневі клапани з функцією “стоп”. У таких моделях є можливість зупинити злив води шляхом повторного натискання на кнопку.
 • Дворівневі (дворежимні) зливні клапани. Мають 2 кнопки, одна з яких виконує повний злив води з бачка. Має розмір, значно більший, ніж друга кнопка, функція якої полягає в спуску лише частини знаходиться в бачку води. У конструкції таких моделей передбачено 2 зливних отвори.

За типом запірного пристрою поплавкові впускні клапани діляться на 2 види.

 • Поршневі. Тут або сам поплавок при підйомі вгору, або пов’язані з ним елементи конструкції зміщують поршень до повного перекриття води. Зараз такий вид запірного клапана вважається застарілим.
 • Мембранні. Гумове або силіконове пристрій, що відкриває шлях води в бачок під тиском струменя. Але коли рівень води досягне певної позначки, тиск на мембрану і з зовнішнього боку, і з боку рідини в бачку зрівнюється. Повна закупорка впускного каналу відбувається за рахунок штовхача, що діє на мембрану спливаючим поплавком.

Мембранний клапан-переважне рішення, що не дає особливого шуму при наборі води і відрізняється великою швидкістю набору рівня і постійністю інтенсивності струменя.

Критерії вибору

Якщо вибирати унітаз в блоці зі зливним бачком на заміну старого, то, безсумнівно, слід звернути увагу на сучасні моделі кнопкового типу з можливістю економії води. Тобто краще вибирати унітаз, що має дворежимний злив і мембранний впускний клапан. Основне при цьому-вибрати правильно тип випуску з унітазу, що залежить від способу приєднання до каналізаційного стояка.

А якщо потрібно підібрати арматуру до наявної сантехніки, то основними критеріями будуть наступні:

 • Відповідність конструкції арматури висоті і ширині бачка;
 • Відповідне розташування отворів для підведення води і підключення наливного клапана;
 • Аналогічність розташування отвору для пристрою управління зливом.

Регулювання

Однією з частих причин несправностей зливного бачка унітазу є неякісне регулювання його системи заповнення. Звідси з’являються проблеми: протікання, недостатній натиск змиву, забруднення чаші і так далі.

Регулювання арматури в бачку можна виконати самостійно або доручити професіоналу.

 • Перелив встановлюють так, щоб зріз переливної труби розміщувався на рівні верхньої утворює поплавка. При цьому потрібно простежити, щоб він виявився нижче будь-якого наскрізного отвору в стінках бачка (наприклад, для підведення води, циркуляції повітря) на відстані не менше 1 см.
 • Регулювання рівня в резервуарі виконують при знятій кришці.
 • Щоб не було протікання через перелив, рівень рідини встановлюється на 5-10 мм нижче зрізу переливної труби. Але спочатку слід перевірити щільність прилягання поршня клапана до сідла.