Ох, як же не хочеться, щоб наступали холоди… А разом з холодами — занепад сил і простудні захворювання. Щоб уникнути застуди, треба заздалегідь підготувати імунітет, і вирішити цю задачу можна за допомогою санаторно-курортного лікування. Так, багато білоруські санаторії пропонують комплексні програми по зміцненню імунітету.

Навіщо потрібно зміцнювати імунітет?

М’який клімат, велика кількість хвойних лісів і водойм роблять Білорусь ідеальним місцем для проведення санаторно-курортного лікування. Подумати тільки, звичайні прогулянки по лісі і прийняття сонячних ванн вже самі по собі надають сприятливу дію на людину. Кліматотерапія зміцнює організм і стимулює імунні механізми організму.

Всі ці природні лікувальні фактори є основою загальнооздоровчих програм у санаторіях, які також доповнюються різними медичними процедурами. Кому ж показано проходження санаторних програм по зміцненню імунітету?

 • Людям, які часто хворіють на ГРЗ протягом року;
 • Людям з частими загостреннями хронічних захворювань;
 • Людям, схильним до постійних стресів, недосыпаниям, погано живляться;
 • Людям, страждаючим від занепаду сила в холодну пору року;
 • Всім тим, хто хоче оздоровитися і не хворіти.
 • Якщо ви впізнали себе в якій-небудь із цієї категорії — зверніть увагу на програми по зміцненню імунітету, які пропонують такі білоруські санаторії як «Нароч», «Плісе», «Веста», «Приморський», «Сонячний», «Сосни», «Срібні ключі» та інші. Процедури, що проводяться в санаторіях, допоможуть оздоровитися, зміцнити імунітет, відчувати себе бадьорим і енергійним протягом усього року.

  Водолікування

  Одним з найбільш ефективних способів підвищення імунітету є водні процедури. Так, теплі ванни покращують кровообіг і підсилюють обмінні процеси в тканинах. Сольові ванни надає протизапальну дію, їх застосування допоможе вилікувати наявні хронічні вогнища запалення в організмі, які погіршують імунітет.

  Додавання лікарських засобів або рослин у воду дозволяє досягти більш вираженого ефекту від процедури. Для людей, які страждають частими ГРЗ, дуже корисні хвойні ванни. Фітонциди, що містяться в хвої, володіють бактерицидними властивостями. Вдихання пари, збагаченого хвоєю, очищає дихальні шляхи від шкідливих бактерій і допомагає позбавитися від хронічних захворювань органів дихання.

  Спелеотерапія

  Санаторії «Приморський», «Альфа-Радон» пропонують відвідувачам зміцнити імунітет з допомогою спелеотерапії. Суть такого лікувального методу полягає в знаходженні людини в умовах соляної печери. Для проведення процедури в санаторії обладнується кімната, де стіни і стеля викладені плитами з солі.

  Мікроклімат соляних печер обумовлений високою іонізацією повітря і вмісту в ньому аерозолю хлориду натрію. Знаходження в такому мікрокліматі позитивно впливає на такі системи органів:

  • дихальну,
  • імунну,
  • нервову,
  • серцево-судинну.

  Негативні іони повітря мають бактерицидну ефектом. Вдихуване повітря в соляних кімнатах вбиває бактерії, що заселили епітелій дихальних шляхів. Соляні аерозолі сприяють розрідженню мокротиння і його відхаркуванню. Процедури спелеотерапії показані пацієнтам з захворюваннями органів дихання: хронічним бронхітом, бронхіальною астмою, алергічним ринітом.

  Питне лікування

  Фітотерапія хоч і є одним з найдавніших методів лікування, а в сучасній медицині все так же широко застосовується. Тому не дивуйтеся, якщо під час відпочинку в санаторії вам щодня будуть пропонувати випити фіточай. До складу таких фіточаїв включають рослини, що підсилюють імунітет, наприклад, оман, звіробій, эхинацию, кропиву, шипшина, спориш, материнку, пижмо. Застосування фіточаїв має загальнозміцнювальну дію, стимулює природні захисні механізми організму і збільшує опірність інфекціям.

  Ще одним цілющим напоєм, який часто пропонують в санаторіях, є кисневий коктейль. Напій готують у такий спосіб: наливають у склянку сік або фитораствор, з допомогою балона вводять туди кисень і збивають все в піну. Вживання таких коктейлів усуває гіпоксію, тобто компенсує нестачу кисню в організмі. Кисневий коктейль надає тонізуючу дію — відновлює сили, підвищує працездатність і допомагає боротися з хронічною втомою. Також надає імуностимулюючу дію і підвищує стійкість організму до дії несприятливих факторів. Крім того, напій нормалізує травний процес, покращує всмоктуваність і засвоюваність мінеральних речовин і вітамінів, що також дуже важливо для підтримки імунітету.

  Термотерапія

  Термотерапія широко використовується в медицині як загальнозміцнююча процедура. До термотерапії цілком можна віднести відвідування інфрачервоної сауни. Висока температура у такій сауні підтримується за рахунок інфрачервоного випромінювання. Інфрачервоні промені здатні проникати вглиб тіла, прогріваючи м’які тканини, завдяки чому пригнічуються хронічні запальні процеси. Крім того, інфрачервоне тепло підсилює кровообіг, отже, підвищується і постачання тканин киснем. Інфрачервоні процедури стимулюють імунітет, підвищують опірність організму до інфекцій і є відмінною профілактикою ГРЗ.

  Інфрачервоне випромінювання також лежить в основі роботи СПА-капсул. Капсула являє собою великий резервуар, оснащений сучасними технологіями.

  Так, у санаторіях «Веста» і «Ружанскій» відпочиваючим пропонують відвідати капсулу «Альфа оксі спа». Капсула дозволяє використовувати відразу кілька факторів:

  • Інфрачервоне випромінювання,
  • Аероіонотерапія,
  • Аэроароматерапия,
  • Оксигенація,
  • Вібраційний масаж.

  Поєднання декількох лікувальних факторів надає комплексний вплив на організм. Звичайно, багато людей люблять цю процедуру саме за розслабляючий і заспокійливий ефект. Однак процедура до того ж володіє вираженими загальнозміцнюючу і імуностимулюючий ефекти.

  Фізіотерапія

  Однією з найбільш ефективних фізіотерапевтичних процедур, застосовуваних при зниженому імунітеті, є електрофорез. Суть процедури полягає у введенні іонів лікарських засобів через шкіру з допомогою постійного струму. Такий метод забезпечує більш глибоке проникнення лікарських засобів і накопичення речовин у депо — завдяки чому спостерігається тривалий терапевтичний ефект.

  Електрофорез має багатогранну дію на організм:

  • Поліпшується кровообіг і живлення клітин.
  • Відбувається стимуляція імунітету.
  • Розвивається протизапальну дію.

  Електрофорез дуже ефективний у лікуванні хронічних захворювань бронхолегеневої системи. Тому якщо ви часто хворієте взимку простудними захворюваннями, зверніть увагу на цю процедуру.

  Лазеротерапія застосовується при багатьох захворюваннях. Під дією енергії лазерного випромінювання посилюється кровообіг, підвищується споживання кисню тканинами, стимулюються відновні процеси. Санаторії «Альфа-Радон» і «Приозерний» для підвищення імунітету пропонують відвідувачам процедуру надвенного лазерного опромінення крові. Під час процедури лазерний опромінювач прикладають до шкіри над великими судинами. Надвенное лазерне опромінення покращує реологічні властивості крові і мікроциркуляцію. Що важливо, процедура також надає імуностимулюючу дію та підвищує адаптаційні можливості організму – здатність протистояти шкідливим факторам.

  Сподобалася стаття? Поділіться своїми враженнями чи розкажіть про свій досвід.