Втрата багажу – це не привід для паніки, так як ймовірність виявлення речей найближчим часом велика. Статистика вказує, що 85% загубленого багажу можна знайти в протягом пари днів.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Що робити, якщо загубився багаж
 • Компенсаційні виплати в разі втрати багажу
 • Регулярна перевірка інформації
 • Втрата багажу і подальша доставка
 • Якщо багаж не знайдено
 • Авіаквитки
  1. Популярні напрямки
  2. Спеціальні пропозиції

Що робити, якщо загубився багаж

Не зовсім очевидно, втрата багажу що робити в конкретному випадку і куди звертатися. В першу чергу, необхідно йти в офіс LOST & FOUND – це відділення компанії, що відповідає за пошук багажу. Кімната присутня у всіх аеропортах і працює вона цілодобово.

Втрата багажу авіакомпанією підтверджується документально в офісі, а на руки видається документ, який підтверджує, що речі не були отримані після прильоту. Документ містить дані про людину, маршрут, в ході якого сталася втрата, контактні дані для зв’язку з пасажиром, а також відомості про багаж, що допоможуть його знайти. У рапорті повинно бути зазначено: вага багажу, кількість зайнятого місця, номер бирки, зовнішні відмітні риси.

Приблизно наступний Алгоритм дій:

 • Скласти акт про втрату;
 • При відсутності речей першої необхідності можна отримати компенсацію;
 • Регулярно перевіряти інформацію про втрачений багаж;
 • Після виявлення, обговорити доставку додому або самостійно забрати багаж з аеропорту.
 • Втрата багажу: компенсаційні виплати

  Втрата багажу компенсація не передбачає його покупку, а виплати на витрати першої необхідності. Авіакомпанія повинна видати предмети першої необхідності або надати кошти на їх купівлю. До таких речей належать: мило, шкарпетки, зубна щітка і паста.

  Окремі оператори пропонують певну суму компенсації за кожен день очікування багажу.

  Якщо відразу кошти не видали, потрібно зберігати чеки на покупки і подати їх для компенсації в авіакомпанію. Враховуються тільки придбання протягом 24 годин після складання документа. Витрати на одяг компенсуються тільки наполовину.

  Важливо! Аерофлот втрата багажу передбачає компенсацію лише у випадку, якщо людина прибуває на місце призначення, яке не є місцем проживання. Якщо пасажир прибуває додому, компенсація не виплачується.

  Регулярна перевірка інформації

  Правила говорять, що втрата багажу в аеропорту вимагає максимально швидкого пошуку речей і донесення повідомлення власнику. На практиці служба може зволікати з повідомленням про знаходження ваших речей, тому варто самостійно звертатися за вказаною в акті номером телефону.

  Альтернативний варіант перевірки – онлайн-ресурс. Необхідно перейти на сайт World Tracer і ввести код (складається з 10 чисел), що видається в офісі LOST & FOUND.

  Втрата багажу і подальша доставка

  Варшавська конвенція, яка є авторитетним документом для більшості авіакомпаній, обумовлює, що втрачений багаж доставляється додому у визначений час.

  Від послуги доставки можна відмовитися (деякі авіакомпанії не мають кур’єрів). В такому разі оплачуються витрати на дорогу.

  Якщо багаж не знайдено

  Після закінчення 21 днів можна подати позов до суду про втрату речей. Авіакомпанія зобов’язана виплатити потерпілому 20$ за кожен 1 кг багажу. Деякі компанії можуть запропонувати додаткову компенсацію за дорогі товари. Індивідуальні випадки розглядаються в суді.

  Авіаквитки

  Популярні напрямки

  Шукати дешеві авіаквитки

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями.