У цій статті ми розповімо про визначні пам’ятки міста-курорту Котор, розташованого на березі Адріатичного моря в Чорногорії.

Радимо сходити в довідкову для туристів міста Котор (знаходиться перед морськими воротами)і взяти туристичну карту. Картка видається безкоштовно. А далі слідувати нашому списку «Що подивитися в Которі».

1. Фортечні стіни

Фортеця Яка відрізняється великою довжиною, товщиною і висотою стін. Головна башта фортеці знаходиться високо над рівнем моря, будучи головною оглядовим майданчиком міста з видом на затоку. Підйом на вершину забере чимало сил, але, безумовно, він того вартий.

2. Собор Святого Трифана

Католицька церква в романському стилі побудована в XII столітті. Нині перебуває під захистом ЮНЕСКО і шанується представниками всіх християнських конфесій.

3. Бухта

Природний пам’ятник зі списку ЮНЕСКО, що складається з кількох заток і сполучних каналів. Перші поселення, які згодом виросли у місто Котор, з’явилися саме в глибині бухти. Любителі активного і екстремального відпочинку теж знайдуть тут заняття до душі — наприклад, дайвінг.

4. Церква Святого Миколая

Православна церква, зведена в XIX столітті на місці храму, що згорів від влучення в нього блискавки. Храм — зразок візантійського архітектурного стилю, прикрашений мозаїкою із зображенням Миколи Чудотворця.

5. Церква Святого Луки

За свою більш, ніж восьмивековую історію побувала православної і католицької церкви залишається діючим храмом з двома вівтарями, виконаними за канонами цих двох конфесій. Вона залишилася цілою навіть після сильних землетрусів, які зруйнували практично все місто.

6. Церква Богоматері охорони здоров’я

Храм і дзвіниця, перебуваючи високо в горах, залучають панорамами. Піше сходження вимагає терпіння, сил і непоганій фізичній форми.

7. Вежа з годинником

Споруда, що дозволяло мешканцям міста у XVII-XVIII століттях стежити за часом. Вежа багато разів зазнавала руйнувань при землетрусах і реставрувалася на смак міської влади. З цієї причини зараз вона далека від первозданного вигляду.

8. Палац Піма

Палац належав представникам місцевої знаті. Цікавий він нестандартним архітектурним рішенням — поєднанням нижній частині в архітектурі ренесансу з бароковим верхом.

9. Палац Бескуча

Другий популярний палац Яка зовні набагато більш аскетичний, але має примітну готичну деталь: гербовий барельєф, що зображає лева. До речі, герб сім’ї Бескуча відношення не має, він належав до іншої шляхетній родині, відомої в Которі XVIII століття.

10. Ворота

Міські ворота з боку моря — це архітектурний пам’ятник в стилі бароко. Він служить центральним входом в старе місто.

11. Старе місто

Маленьку, зате добре збережену частину міста у венеціанському стилі можна виходити вздовж і поперек трохи більше, ніж за годину. Але повне занурення в атмосферу середньовіччя така прогулянка гарантує.

12. Парк Ловчен

Великий за площею національний природний парк — світ водоспадів, печер, гір та западин, рідкісної і різної флори і фауни. Гірничо-морське повітря корисний для здоров’я. На тлі пейзажів виходять прекрасні фотографії, а в живу від цих видів просто захоплює дух.

13. Оглядовий майданчик парку

Окремих слів заслуговує найвища точка парку, яка вважається однією з кращих оглядових майданчиків Чорногорії. З неї відкривається гірська панорама, в тому числі, що дозволяє подивитися на хмари зверху вниз.

14. Морський музей

В одному з будинків старого міста знаходиться музей, що розповідає історію чорногірського флоту. Експозиція складається з моделей суден різних часів, документів і книг, присвячених морським битвам, предметів побуту моряків.

15. Музей кішок

У Которі особливе ставлення до кішок, вони тут господарі. Музей присвячений різними легендами і реальним історіям, пов’язаних з кішками. Картинам і літературним творам за їх участю. Доходи музею передаються на утримання численних кішок міста.

Котор — місто невелике. Але Як бачите, вам буде чим зайнятися і що подивитися в Которі і його околицях.

Сподобалася стаття? Поділіться своїми враженнями чи розкажіть про свій досвід.