Засноване на власному досвіді враження від поїздок до Грузії. У статті розповідається про те, що якщо ти їдеш до знайомих грузинам і подорожуєш самостійно — різниця у ставленні є.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Люди гостинніше, їжа смачніша, погода краще…
 • Грузинську гостинність
  * Ставлення до іноземних гостей
  * Ставлення до звичайним туристам
 • ПОДОРОЖ ДО ГРУЗІЇ САМОСТІЙНО.
  ПУТІВНИК ПО ТБІЛІСІ: ГРУЗІЯ.

  Люди гостинніше, їжа смачніша, погода краще…

  Останнім часом Грузія стає дуже популярним туристичним напрямком. Туди запрошують поїхати турагентства, багато знайомих захоплено закочують очі, розповідаючи про візит в цю країну, і все частіше зустрічаються на просторах мережі розповіді дауншифтерів, які переїхали у цей благословенний край. Мовляв, там і люди гостинніше, і їжа смачніша, і погода краща…

  Щодо природи сперечатися не стану. Дійсно, красиво. Монументальні гори, найчистіші озера, хвойні ліси, що біжать по камінню стрімкі річки. Прекрасна стародавня архітектура: чого вартий один знаменитий монастир Джварі, звідки відкривається вид на злиття Арагві і Кури! І їжа теж досить смачна, в основному, тому, що свіжа. Фрукти і овочі в Грузії можна їсти сміливо і отримувати задоволення. А ось м’ясо, на мій смак, вони неабияк пересаливают.

  Грузинську гостинність

  Ну, залишимо в спокої їжу, повернемося до людей. Адже гостинність, те почуття, з яким ти будеш залишати країну, багато в чому залежить від ставлення до місцевих жителів. І, як людина, який їздив туди до друзів і просто як турист, можу відповідально заявити: різниця відчутна.

  Ставлення до іноземних гостей

  Коли я приїжджала туди до родичів моєї подруги, Грузія грала зовсім чарівними фарбами. Ти подорожуєш разом з грузинами, і всі двері відкриті для тебе. Чуючи грузинську мову, тобі скрізь відкривають обійми. Ніякого скептицизму, тільки посмішки.

  Ставлення до звичайним туристам

  Коли ти – самостійний турист, що говорить тільки по-російськи і по-англійськи, ситуація принципово інша. Почувши російську мову, грузини кривляться. Коли переходиш на англійську, кривляться ще більше і неохоче згадують російська. Нас кілька разів намагалися обрахувати в ресторанах, відмовилися продавати спеції на ринку і ігнорували прохання полагодити кондиціонер в готелі. Коли ти росіянин, ти для грузин – людина другого сорту. І заперечувати цей факт, на жаль, безглуздо.

  P. S. Лайфхак, який підказав один знайомий моєї подруги, а та, в свою чергу, мені. Якщо грузини ставляться до вас, м’яко кажучи, непривітно, то вас завжди виручить фраза «А де ж ваше грузинська гостинність?». Спрацьовує. 🙂

  Сподобалася стаття? Поділіться своїми враженнями чи розкажіть про свій досвід.