Стаття розповідає про одну з найяскравіших пам’яток Тбілісі — комплексі сірчаних лазень. Даються поради щодо відвідування самих лазень і описується район Абанотубані.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Сірчані лазні Тбілісі — яскрава пам’ятка міста
 • Комплекс сірчаних лазень: поради щодо відвідування
 • Сірчані лазні Тбілісі: протипоказання
 • Абанотубані — район сірчаних лазень
 • ПУТІВНИК ПО ТБІЛІСІ: ГРУЗІЯ.

  Сірчані лазні Тбілісі — яскрава пам’ятка міста

  Сірчані лазні Тбілісі – одна з головних і улюблених туристами визначних пам’яток цього міста. Знаходяться вони в самому центрі старого міста, майже на березі Кури, і являють собою цілий комплекс бань на будь-який смак і гаманець.

  Всім відомо, що миття в лазні дуже корисна для здоров’я процедура. А в даному випадку користь і задоволення збільшуються вдвічі, тому що в сірчаних лазнях використовується вода з підземних гарячих джерел. В такій воді містяться дуже корисні для шкіри речовини, а ще вона чудово знімає втому від довгих прогулянок.

  10 РЕЧЕЙ, ЯКІ ПОТРІБНО ЗРОБИТИ В ТБІЛІСІ.

  Комплекс сірчаних лазень: поради щодо відвідування

  Комплекс складається з декількох лазень, кожна з яких має свою назву. Дізнатися їх буде дуже просто з характерним напівкруглим дахах, трохи підноситься над вулицею. Самі банні приміщення знаходяться під землею, і бувають різних типів. Наприклад, лазня під номером п’ять являє собою звичну громадську лазню як із загальними відділеннями, так і з окремими номерами. А в бані Іраклія є лише окремі номери різного розміру і рівня комфорту. У таких номерах є басейн, наповнений гарячою сірчаною водою, душ, кімната відпочинку, туалет. Вартість номерів у різних лазнях відрізняється, тому прийнято спочатку зайти і подивитися, що ж вам пропонують. Крім того, якщо ви не запаслися банними приладдям, їх можна взяти безпосередньо на місці. Вам обов’язково покажуть номери і розкажуть про вартість послуг. Після цього можна прийняти рішення, яку саме лазню йти. Крім того, можна замовити номер на конкретний час.

  У кожній лазні ви можете замовити послугу «мекісе», тобто банщика. Якщо в компанії є і жінки і чоловіки, то до вас прийдуть по черзі банщики чоловічої і жіночої статі. Для початку потрібно добре пропарити в басейні з гарячою водою. Перше занурення повинно тривати не більше десяти хвилин, далі варто орієнтуватися на самопочуття. Перегрітися досить легко, тому необхідно дотримуватися обережності. Після того, як ви распаритесь в гарячій воді, банщик проведе процедуру скрабування шкіри спеціальною рукавичкою, яка називається «киця». Далі на тіло наноситься мильна піна, і при бажанні, робиться масаж. Дана процедура знайома тим, хто бував у турецьких хамамах. В даному випадку додається додатковий терапевтичний ефект від сірчаної води. Після процедури у багатьох лазнях можна замовити в номер чай і насолоджуватися розслабленням і відпочинком.

  Сірчані лазні Тбілісі: протипоказання

  Слід пам’ятати, що лазневі процедури протипоказані людям із захворюваннями серця. А масаж не варто робити, якщо на шкірі є ранки або ж паппиломы. Крім того, тут буде важко перебувати тим, хто погано переносить специфічний сірководневий запах.

  Абанотубані — район сірчаних лазень

  Але навіть для тих, хто не зважиться піти всередину, район Абанотубані просто обов’язковий до відвідин. Це настільки незвичайне і колоритне місце, що воно залишає найсильніші враження у тих, хто там побував. Дахи лазень з кам’яними банями – одне з найулюбленіших місць для фотографування не тільки у туристів, але й місцевих жителів.

  Поряд з лазнями є невелике ущелині річки Цавкисисцкали. Ця невелика річка протікає також по території Ботанічного саду Тбілісі, але раніше вона була захована під землю. Кілька років тому вулицю реконструювали, а русло річки звільнили, і тепер у жителів і гостей міста є ще одне чудове місце для прогулянок. Якщо пройти по ущелині до кінця, можна побачити справжній водоспад в самому центрі міста! Також район Абанотубані це фактично концентрат з кафе і ресторанів. Тут вони на кожному кроці, так що вибір буде зробити непросто.

  Сірчані лазні – одна з обов’язкових місць для відвідування, якщо ви приїхали в Тбілісі. Це одне з найбільш самобутніх місць цього прекрасного міста.

  Сподобалася стаття? Поділіться своїми враженнями чи розкажіть про свій досвід.