ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Сан-Себастьян в Іспанії — перлина іспанських міст
  • Як дістатися до Сан-Себастьяна в Іспанії
  • Клімат у Сан-Себастьяні
  • Кухня Сан-Себастьяна
  • Пляжі Сан-Себастьяна
  • Визначні Пам’ятки Сан-Себастьяна
  • Заходи, які проходять у Сан-Себастьяні

Сан-Себастьян в Іспанії — перлина іспанських міст

Напевно мало хто чув про це іспанському містечку, до недавнього часу. Сьогодні ж Сан-Себастьян є найбільшим центром Гіпускоа Країни Басків. На баскській мові назва міста звучить, як Доностия. Сам місто бере свій початок практично початку минулого тисячоліття, а саме в 12 столітті. Тоді це була, нічим не примітна рибальське село, розташоване поблизу великого порту, який в свою чергу славився імпортуванням масел і вин у Францію і Англію.

За все існування на Сан-Себастьян неодноразово нападали, грабували і частково руйнували. Наполеонівські війська теж були до цього причетні. Однак, крізь всі невдачі і падіння, місто став курортним, у багато завдяки дружині Наполеона III. Її ім’я Євгена Монтіхо. Саме вона сюди вперше привезла імператорський двір.

Сьогодні Сан-Себастьян в Іспанії є одним з найголовніших іспанських курортів, куди щорічно з’їжджаються на відпочинок сотні тисяч туристів з усіх куточків планети. Сам світанок зародження курортної культури в місті розпочався в часи Першої світової війни. Сама Іспанія в цій війні не брала участь. Вона займалася благоустроєм цього курортного містечка. В ті часи сюди часто заїздили багаті аристократи та імператори. Тут відпочивали такі відомі історичні особистості, як Ізабелла II Католицька, Альфонс XII і Франко.

На даний момент Сан-Себастьян є одним з найдорожчих курортів Іспанії. Поруч може стояти тільки Мадрид. У цьому місті основну частину відпочиваючих складають французи та англійці. Навіть росіян і японців тут зустріти дуже складно.

Як дістатися до Сан-Себастьяна в Іспанії

До цього курорту можна дістатися на літаках, які сюди прибувають з Барселони, Мадрида та інших європейських столиць. Також можна долетіти на літаку до Більбао, Памплони, Віторії або Биаррицы, а вже звідси доїхати на поїзді або літаку. З Іспанії, Франції, Парижа, Лісабона досюда можна дістатися на поїзді. Автобуси в Сан-Себастьян ходять з Мілана, Барселони, Мадрида і довколишніх міст, а також курортів.

Клімат у Сан-Себастьяні

Клімат у цьому курортному містечку помірно атлантичний. Самий сезон для туристів тут доводиться з травня по вересень. Хочеться відзначити, що температура в Сан-Себастьяні рідко піднімається вище позначки 25⁰, тому особливої спеки тут не відчуєш.

Кухня Сан-Себастьяна

Що стосується місцевої кухні, то будь-яка людина облюбує її практично відразу. Основним раціоном тут є морські продукти, але ними все не обмежується. Також тут є знаменита баскське кухня. Як відомо, баскські кухаря є кращими в країні. Також в Сан-Себастьяні є одразу кілька ресторанів, потрапляють в список Мішлен. Якщо ви не знаєте, що це, то пояснюю. Зірки Мішлен – це ранг ресторану, всього зірок може бути три. У всьому світі є тільки два ресторани, що потрапляють під 3 зірки. Перший розташований в Парижі, а другий знаходиться в Сан-Себастьяні.

Варто зазначити, що одним із знаменитих страв цього курорту є пінчос – маленькі бутерброди зі всілякими начинками. Вони можуть вам нагадати іспанські тапас, але в пінчос начинки більш вишукані й колоритні.

Пляжі Сан-Себастьяна

Мабуть, найвідоміший пляж на території курорту називається Плайя де ла Конча. Він знаходиться в тихій бухті. Це улюблене місце не лише місцевих мешканців, а й туристів. Пляж виглядає у формі півмісяця. Він дуже чистий, доглянутий і оснащений. Також тільки тут людина зможе насолодитися надзвичайно красивими природними пейзажами і картинами.

Є на курорті і пляж для сімейного відпочинку. Тут досить чисто і дуже спокійно. Він називається Плайя-де-Ондаретта.

Для більш гучних компаній створений пляж під назвою Плайа-де-Гросс. Тут в основному збираються люди з більш широким кругозором і внутрішнім світом. Також він улюблений неформалами. Ще цей пляж популярний серед серфінгістів.

Крім вищевказаного пляжу, серфінгісти вітають пляж Плайя-де-Сурриола. Тут теж краще всього відпочивати з компанією. Ще звідси відкриваються дуже гарні краєвиди.

Визначні Пам’ятки Сан-Себастьяна

Як відомо, Сан-Себастьян в Іспанії часто піддавався нападам, і навіть кілька разів спалене дощенту, але деякі пам’ятки тут збереглися до наших днів. Варто заглянути в Старе місто Альде-Сахарра є унікальна базиліка іменована Санта-Марія-дель-Коро на честь правительки Сан-Себастьян. Ця споруда збудована у 19 столітті в стилі неоготики.

Також тут є дуже захоплюючий музей Сан-Тельмо. Сюди обов’язково варто заглянути. В його будинку, розташованому біля підніжжя гори Ургуль в 16 столітті розташовувався монастир.

Є на території курорту і ще один музей Морський палац-акваріум. Насправді, ці два музеї є одним. Вони розділені на дві епохи. У першому людина дізнається про баскому рибальстві, а в другому музеї можна дізнатися про історію цього регіону.

Є й інша стара частина міста. Вона носить назву Парті-Вьейя. Головною визначною пам’яткою тут є площа Конституції. Колись тут була велика арена для кориди.

В цьому районі досить багато цікавих місць. Чого тільки стоїть стара міська бібліотека, на місці якого раніше була ратуша. Палац Айете, коли був резиденцією Франка, а Палац Мірамар – був резиденцією королеви Марії-Христини.

Сучасні райони курорту теж дуже сильно фарбують місто. Вони нагадають вам про французької романтики. Тут все виконано зі своїм незвичайним смаком. Однак головною визначною пам’яткою Сан-Себастьяна є її набережна, прикрашена численними ліхтарями та балюстрадами.

Кожен турист може пройтися по незвичайно красивою набережною, в кінці якої встановлена гарна скульптура, звана Ель-Пейн-дель-Вьенто або «Гребінь вітру».

А ось на заході курорту Сан-Себастьян в Іспанії знаходиться батьківщина відомого сорти вин «чаколи» — самого шипучого вина. Це місце називається Коста-Баска. Звідси починаються райони, де розташовані стародавні міста, багаті своєю історією.

На все місто можна поглянути з вершини гори Ігельдо, розташованої неподалік від курорту. Сюди можна забратися завдяки фунікулеру, створеному спеціально для туристів. Звідси відкриваються незабутні і шалено красиві пейзажі та вид на весь курорт Сан-Себастьян.

Заходи, які проходять у Сан-Себастьяні

Тут щорічно проходить безліч різних фестивалів, найвідомішими з яких є Jazzaldia й Міжнародний кінофестиваль, який в свою чергу одним з найпрестижніших фестивалів Європи та світу. У Сан-Себастьяні взагалі проходить велика кількість кіно і музичних фестивалів. Також тут популярний свято Святого Вінсента. Примітний він тим, що в цей день на вулиці міста виходять численні юні барабанщики і починають грати на своїх інструментах.

Курортне місто Сан-Себастьян в Іспанії є візитною карткою цієї країни. Він має за своїми плечима багату історію, але і сучасне життя тут дуже захоплююча. Незважаючи на те, що в місті рідкісний випадок зустріти співвітчизників перебувати тут досить цікаво, а завдяки численним пам’яткам, нудьгувати в Сан-Себастьяні точно не будеш.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.