ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Різнобарвний місто Ріомаджоре в Італії
  • Кухня Ріомаджоре
  • Пам’ятки Ріомаджоре
  • Клімат в Ріомаджоре
  • Як дістатися до Ріомаджоре

Різнобарвний місто Ріомаджоре в Італії

Лігурійське узбережжя, що знаходиться на північному заході італійської провінції Ла Спеція, прикрашає надзвичайно гарний райдужний містечко під назвою Ріомаджоре. Він входить в національний парк «П’ять земель», що відноситься до Чінкве Терре. Сам парк знаменитий на всю Європу і світ. Тут безліч рукотворних терас, а головними визначними пам’ятками є п’ять скель у вигляді арок. Вони розфарбовані в яскраві кольори, а під ними знаходяться житлові поселення. Тут все створено для того, щоб турист відчував затишно. Безліч пішохідних доріжок вздовж узбережжя, і звичайно ж, незабутні красиві пейзажі нікого не залишать байдужим.

Одна з пішохідних стежок веде від міста Ріомаджоре до села Манарола. Ця стежка носить досить романтичну назву «Дорога любові». На території парку «П’ять земель» можна спостерігати достатню кількість замків, незвичайних архітектурних споруд і пам’ятників. А ось пляжі на Чінкве Терре не зовсім доступні, хоча і вважаються одними з кращих в Італії. До них не так просто добратися. Однак, якщо у вас вийде це зробити, то щастю не буде межі.

У місті Ріомаджоре вам все буде нагадувати про середньовічні часи. Пройдіться по вузьких вуличках, піднімайтеся і спускайтеся по незвичайно гарним кам’яним драбинках. Десь далеко буде чути національна музика. Це все дуже заворожуюче і цікаво. Скелі вкриті будинками. Незважаючи на те, що з вигляду це виглядає трохи страшнувато, місцевим жителям тут цілком комфортно. Будинки різних кольорів нависають один над іншим. Тут безліч будівель, серед яких зустрічаються і архітектурні споруди, що датуються 13 століттям.

Це місто дуже легко відрізнити від «іншого Італії». Тут все виконано, з якимось своїм шиком. Починав місто будуватися ще в середні століття, а продовжувачі просто вирішили підтримувати традицію і архітектуру, не вносячи сюди сучасних нот. Бірюзове море і блакитне небо лише доповнюють Ріомаджоре. Сонце заливає будинку своїми променями, і місто завжди здається яскравим і життєрадісним, навіть у найпохмуріші дні. Можливо, цьому сприяє й забарвлення фасадів будинків у свій певний колір. По вузьких вуличках можна пройтися пішки. Та й взагалі, вже з давніх пір тут заборонено рух на автомобілі. Це не те, що важко, це практично нереально.

Головною вулицею Ріомаджоре є Віа Коломбо. Перебуваючи в місті, краще всього звідси починати свою подорож. Тут розташовуються численні ресторанчики, кафе, магазини і сувенірні лавки.

Кухня Ріомаджоре

Місцева кухня дуже різноманітна, вишукана, але в першу чергу свою увагу варто віддати вин різних сортів. Саме цим напоєм славиться не тільки місто, але і вся Італія. Тут численні виноробні майстри зможуть запропонувати вам спробувати цей божественний напій. Секрет приготування вин тут вважається суворою таємницею, завдяки цьому споконвіку Італія і вважається головною виноробної країною. А ось фірмовий лікер під назвою «Sciacchetra» ваше сприйняття вини кардинально змінить. Ви ніколи і ніде більше не зможете спробувати цього чудового напою. Лікер виробляється змішування з численних сортів вин.

Пам’ятки Ріомаджоре

Замок Castello di Riomaggiore був зведений на горі Черрико, коли в місті було нашестя сарацинів. У 1260 році за його будівництво взявся маркіз Туркотті. Однак фортеця будувалася до 16 століття. У ній поступово добудовувалися оборонні споруди і стіни. Відвідати цю пам’ятку міста приходять численні мандрівники і туристи. А завдяки оглядовому майданчику, наявної в замку, можна милуватися незвичайно красивими видами Італії.

Пагорби Чінкве Терре – от ще одна з визначних пам’яток Ріомаджоре. Вони пов’язані між собою численними стежками і населеними пунктами. Тут часто можна зустріти людей з усіх куточків земної кулі. Як і говорилося вище, тут безліч необысно красивих стежок. Головною з них є Блакитна стежка, пройшовшись по якій, можна помилуватися узбережжям міста і відкриваються перед очима туриста видами. З Ріомаджоре в Манаролу можна потрапити, пройшовши по стежці Любові. Вона проходить між скель уздовж незвичайною і красивій місцевості. Є ще дві стежки: Корнілія – Вернацца і Вернацца – Монтерессо – це ще два незабутніх шляху по красивих місцях Італії. Кожна з стежок не більше 4 км в довжину.

Клімат в Ріомаджоре

Клімат в Ріомаджоре досить помірний і м’який. Тут завжди тепло і ясно. Завдяки скелястого узбережжя, в місто не потрапляють північні вітри. Взимку в місті середня температура тримається на позначці 12⁰ С. Влітку середня температура – 30 градусів. Дощі в Ріомаджоре досить рідкісне явище, однак вони бувають. Найчастіше дощі йдуть навесні або восени. Сезон для туристів починається з кінця березня по початок листопада. А от сезон купання тут починається з травня.

Як дістатися до Ріомаджоре

Від вокзалів Пізи і Генуї, які знаходяться зовсім недалеко від Ріомаджоре, можна дістатися на поїздах до Ла Спеція, яка розташована зовсім поруч з містом. Час в дорозі займе не більше 10 хвилин. Цим способом користується велика кількість туристів. В основному це ті, у кого на руках багато речей і сумок.

Багато туристи перебувають у місто на взятих в прокат автомобілях. Вам слід їхати до Ла Спеції, а після цього вздовж узбережжя рухатися по трасі SS 370 вздовж узбережжя. Там за вказівниками ви легко знайдете Ріомаджоре. Машину напрокат можна замовити в довколишніх містах Пізі або Генуї. Ван необхідно мати з собою посвідчення особи, права і ваш вік повинен бути не менше 21 року.

Самим популярним видом транспорту для туристів є гірський велосипед. На ньому можна доїхати до пристані Лерічі у Портовенере, звідки продовжити шлях безпосередньо до містечка Ріомаджоре. Цей спосіб пересування відкриє для вас безліч унікальних місць по дорозі. Ви зможете насолодитися найчистішим гірським повітрям. Також красиві пейзажі, повз яких ви будете проїжджати, засядуть у вашій пам’яті дуже надовго.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.