ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Rio Tinto в Іспанії — незвичайна різнобарвна річка
  • Rio Tinto в наші дні
  • Кар’єр Ріо Тінто в Іспанії

Rio Tinto в Іспанії — незвичайна різнобарвна річка

Rio Tinto в Іспанії — прадавня річка, що бере свій початок на південно-заході країни, а саме в Андалузії. В цій річці з давніх часів добували мідь, золото і срібло. Також тут добували і інші корисні копалини. Після цього стали утворюватися кар’єри незвичайної форми. Крім цього, річки змогли пофарбувати даний кар’єр в гарні кольори, завдяки кислоті і важких металів.

Тут протікає своєрідна річка, насичена кислотою, металами та багатьом іншим. Все це сталося завдяки тому, що понад 5 тисячоліть тому тут регулярно видобували корисні копалини. Все це відбувалося до недавнього часу. Згодом річка стала дуже небезпечною, за перевищення забрудненості.

Краєм для добування копалин став 1930 рік. У ці роки зменшився видобуток металів. Повністю мідь тут перестали добувати в 1986 році, а золото і срібло в 1996 році. Виходячи з цього, виїмки в кар’єрі залишилися, незвичайні кольорові стіни тут теж стали дуже добре видно для людських очей. Крім цього тут досить багато різних шахт.

Rio Tinto в наші дні

Поруч з кар’єром досі протікає дивного кольору річка. У ній сьогодні живе величезна кількість унікальних бактерій і організмів. Вчені активно вивчають ці місця. Бактерії під назвою extremophile розмножуються у воді. Справа в тому, що ці бактерії харчуються копалинами і залізом, вымываемым з тутешніх шахтових вод.

Завдяки цьому сьогодні тут велика кількість різних дослідників з різних куточків планети. На думку вчених, подібні річки можуть протікати тільки в інших планетах. Саме, схожі водойми можуть перебувати на Марсі.

Примітно те, що подібні бактерії з вод Ріо Тінто знайшли в не менш дивовижному місці на землі, а саме в Сухих Долинах, що знаходяться в Антарктиді. Після цього, дослідники даного місця ще раз підтвердили, що каньйон Ріо Тінто схожий з інопланетними місцевостями. Сюди навіть вчені NACA приїжджали, щоб підтвердити про незвичайність місцевості.

Кар’єр Ріо Тінто в Іспанії

Сьогодні це місце є одним з найбільш відвідуваних в Іспанії. Тут досить незвичайні пейзажі і унікальна природа.

Приїжджаючи сюди, кожна людина не тільки побачить надзвичайно гарний кар’єр, але і ризикує особисто спостерігати протягом річки, яка колись тут була головним місцем для пошуку копалин. Перебуваючи в Іспанії, варто відвідати це незвичайне місце під назвою – кар’єр Rio Tinto.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.