ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Річка Оделейте і її шлях
  • Популярність річки Оделейте
  • Річка Оделейте і місцеві визначні пам’ятки

На світі безліч найрізноманітніших річок. Однак серед цього розмаїття не так часто зустрічаються, дійсно, унікальні річки. Однією з таких є річка Оделейте в Португалії. Більшість людей знають цей чудовий водойма «Синій дракон». Не дивно, адже, якщо дивитися на річку з висоти пташиного польоту, то вона і справді нагадує вигляд дракона. Вона дуже звивиста і непостійна. З цією річкою можна порівняти, хіба що, знамениту Амазонку, однак і в цій не такі різкі повороти в перебігу.

Річка Оделейте і її шлях

Правим припливом «Синього дракона» є португальська річка під назвою Гвадіана. Свій початок річка Оделейте бере в горах Серра-де-Калдейран. Її шлях дуже великий і різноманітний. Річку можна зустріти в містах Сан-Браш-де-Алпортел, Алкотин, Каштру-Марін, а також у місті Тавіра.

На річці Синій дракон є гребля, що знаходиться поблизу порту Barragem de Odeleite. До речі, гребля і водосховище, утворене з вод річки, носять такі ж назви – Оделейте.

Популярність річки Оделейте

Річка знайшла популярність не так давно. Один з туристів виклав у соціальній мережі знімок Оделейте, а потім поставив питання «На що схожа дана річка?». Більшість користувачів відповіли «Синій Дракон». З тих пір водойма поступово почав набувати популярність. У Португалії стали їхати туристи з усього світу, щоб особисто побувати на березі «Синього Дракона». Однак, перебуваючи на землі, все диво своїми очима побачити неможливо. Щоб поглянути на природну картину, багато мандрівники піднімаються в повітря, звідки спостерігають за чарівними пейзажами. Є й інший спосіб, щоб побачити річку з висоти. Для цього необхідно піднятися на вершину гори Серра-де-Калдейран.

Річка Оделейте і місцеві визначні пам’ятки

На річковому березі є дивне поселення з однойменною назвою – Оделейте. Всі будинки в селі створені в одній стилістиці і колірній гамі, а саме – вони повністю білого кольору. Такий підхід до архітектурного стилю створює найдивовижніші краєвиди на березі річки.

Серед місцевих визначних пам’яток тут є дивовижна Церква Відвідування Богоматері. Дане місце оточене безліччю легенд і сказань. Разом з річкою ця церква виглядає дуже дивно.

Сьогодні ця річка є однією з найбільш незвичайних у світі. Якщо поглянути на «Синього Дракона» з вершини гори, то ви будете дуже здивовані всієї навколишньої краси. Річка Оделейте в Португалії цікава собою і неповторна.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.