У статті розповідається про досвід оренди авто в Італії із зазначенням цін на оренду і на проїзд по платних дорогах. З часткою іронії розповідається про казуси, з якими довелося зіткнутися на дорогах.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Рішення орендувати авто
 • Оренда Nissan Micra і наші побоювання
 • Італійські хайвеї
 • Види платних доріг
 • Пробки
 • Враження
 • Рішення орендувати авто

  Якось приїхали шляхетною сім’єю на відпочинок на озеро Гарда: я, чоловік і синочок 6,5 місяців. У травні вже зовсім тепло в Італії, сонечко припікає, все цвіте, але при всій пишності озера нам було трохи нуднувато в Rosa del Garda ходити по одним і тим же вулицях 10 днів поспіль. Тому незважаючи на те що не планували, вирішили орендувати машину, щоб махнути на озеро Маджоре, а ще у Венеції, Флоренції та Мілан.

  ВЕНЕЦІЯ ЗА 1 ДЕНЬ: маршрут, що подивитися, де поїсти, що купити.

  Оренда Nissan Micra і наші побоювання

  Але в той момент не знали нічого: ні правил, ні цін. Одним словом – дикуни. Знайшли першу-ліпшу контору, здає автомобілі в оренду, і вибрали самий дешевий варіант (на той момент Nissan Micra). Вийшло щось близько 25 Євро в день. Це за сьогоднішнім курсом ціна здається безбожної, а на той момент все виглядало більш-менш пристойно.

  Але ми сильно переживали: по-перше, ніколи такого не робили; по-друге, блокування 300 Євро на карті на той випадок, якщо раптом з автомобілем щось трапиться; по-третє, мало того, що це Nissan Micra, дадуть якусь вбиту машину, а на ній нормально і не покатаєшся.

  Проте всі ці побоювання були марними. Машинка була майже новенької зі смішним пробігом в 15 тисяч. Бадьорий дизельок Мікри на автостраді ставав абсолютно нечутним, і тому навіть швидкість 170 кілометрів на годину була приємною як для водія, так і для пасажирів.

  До речі, крісло-люлька для молодшенького була надана безкоштовно. Навігатор не брали – тоді їздили за вказівниками. Я максимально відсунула своє крісло назад, і до дитини, що сидить у колисці за кріслом чоловіка (він же – водій), мені було зручно дотягуватися, щоб попоїти або погодувати.

  Італійські хайвеї

  Незвичним у той момент була платність Італійських хайвеїв. Пару раз перебудувалися з одного хайвею на іншій – 7-10 Євро виклали. І адже це тільки в одну сторону шлях. А треба ще й повертатися. Зрозуміло, що можна було їхати не по хайвею, але і швидкість була б тоді не 120-150 км на годину, а, дай Бог, 60 км в годину, і вже не так весело було б отмахивать до Мілана 200 км.

  Треба сказати, що пропускна система через хайвеевские термінали добре налагоджена: як правило, десяток ліній заїздів, над кожним висить табличка з картинкою, ніж можна платити (готівкою або карткою), деякі пункти автоматичні, на деяких можна поспілкуватися з живими людьми. Є ще система Telepass, яка за моїми не цілком здоровим міркуванням повинна була означати, що якщо ми їдемо далеко і з’їжджати з траси не збираємося, то повинні проїжджати саме через такі виїзди. І для мене було дивно, що перед нами весь час опускалися шлагбауми, коли ми під’їжджали. Ми тиснули на кнопку, нам відповідав хрипящий перешкодами голос на італійському, ми йому – англійською, довго лаялися, не розуміючи один одного. Але італійці – великі любителі поговорити – абсолютно м’якосердий і добродушний народ, піднімали, зрештою, перед нами шлагбаум, і ми проїжджали. Як виявилося (я з’ясувала це багато пізніше у знайомих Європейців, вже після повернення на батьківщину), Telepass – це щось зовсім інше, а саме: система, яка налаштована на зчитування інформації з електронної картки. Остання є свого роду проїзним, який купують люди, які постійно користуються платними дорогами, і для них виходить дешевше і менше витрачається часу на проїзд, т. к. картка закріплюється зазвичай десь на лобовому склі, де її легко можна вважати.

  Види платних доріг

  Є кілька різновидів платності доріг. Перша різновид: при в’їзді на хайвей ти отримуєш картку, а при з’їзді з нього картку пред’являєш і по ній оплачуєш. Друга різновид: при в’їзді ти нічого не отримуєш, і нічого не платиш, але коли покидаєш хайвей, з тебе стягують фіксовану суму. Є і третій варіант: при в’їзді платиш фікс і з’їжджаєш з траси, коли захочеш.

  Не рахуючи непорозумінь з Telepass, все інше пройшло чудово. Ми, звичайно, перевищували швидкість на трасі постійно, але італійці у цьому плані нам близькі – ніяких санкцій за це не було. І хоча з маленькою дитиною на руках було вкрай ризиковано і, м’яко кажучи, необачно паркуватися в Мілані прямо під знаком «стоянка заборонена», однак навіть тут нічого не сталося.

  Пробки

  Залишаючи Мілан в 5 вечора, ми, напевно, за їхніми мірками, потрапили в пробку. Але ця пробка порівнянна хіба що з московським рухом в недільний день вранці, тобто можна, звичайно, де-небудь застрягти, але малоймовірно і зовсім ненадовго.

  Враження

  Чоловік не переставав захоплюватися малятком Микрой – так приємно вона шаруділа з мінімальною витратою палива, так весело котилася, такий несподівано зручною виявилася по всім потрібним параметрами.

  Сподобалася стаття? Поділіться своїми враженнями чи розкажіть про свій досвід.