ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Купити нерухомість в Греції: будинок, квартира
 • Процедура покупки нерухомості в Греції
 • Купити нерухомість в Греції: важлива і корисна інформація

Купити нерухомість в Греції: будинок, квартира

Поки Німеччина як основний «спонсор» ЄС обговорює з грецьким урядом шляхи виходу з тривалої кризи, рядові німецькі громадяни активно купують нерухомість у Греції — ціни досягли свого історичного мінімуму. Що ж, це показовий приклад вдалого капіталовкладення, наслідувати якому не забудуть і наші співвітчизники, давно мріють купити нерухомість в Греції.

Процедура покупки нерухомості в Греції

Існують два варіанти придбати нерухомість в Греції:

 • дистанційно;
 • при безпосередній участі покупця.

Купівля нерухомості в Греції без виїзду за кордон передбачає його вибір, оформлення довіреності на представника покупця із зазначенням характеристик об’єкта угоди та його вартості. У довіреності необхідно проставити апостиль в Головному управлінні юстиції Мінміськвиконкому або одного з обласних виконавчих комітетів, попередньо виконавши та нотаріально завіривши її переклад на грецьку мову. Право здійснювати дії від вашого імені найкраще довірити грецькому адвокату.

Традиційно ж вибір і покупка нерухомості в Греції здійснюється самим покупцем. Придбання житла займає 1-1,5 місяці і виглядає наступним чином:

 • вибір і резервування об’єкта з внесенням завдатку;
 • перевірка «чистоти» угоди на предмет заборгованості власника перед бюджетом, права власності, знаходження майна під заставою, арештом і т. д. в υποθεκοφιλακιο (ипотекофилакьо) — державному реєстрі житлової власності;
 • відкриття особового рахунку та отримання The AFM Tax Identification Number — девятизначного номера платника податків;
 • переказ коштів на банківський рахунок або рахунок нотаріуса;
 • оплата Φορολογία Μεταβίβασης Ακινήτων — податку на переоформлення права власності;
 • укладення договору купівлі-продажу з одночасним переведенням грошей продавцю;
 • реєстрація договору в κτιματολογιο (Земельний кадастр) або в υποθεκοφιλακιο (Іпотечному реєстрі).

Купити нерухомість в Греції: важлива і корисна інформація

Якщо сума угоди перевищує 44 тис. євро, при нотаріальному оформленні обидві сторони мають бути представлені адвокатами.

При покупці нерухомості в Греції на територіях, які є прикордонними, до оформлення угоди купівлі-продажу необхідно укласти попередній договір і внести передоплату (близько 50% від вартості об’єкта). Придбання житла на територіях з особливим режимом вимагає ще й отримання дозволу Міністерства оборони Греції.

Додаткові витрати покупця становлять близько 10% вартості нерухомості та включають витрати на послуги агентства нерухомості (близько 2%), адвоката (1%), нотаріуса (1-2%), а також оплату зборів і мит: 3% — податок на переоформлення права власності, 500 € — гербовий збір за підготовку договору. А якщо ви зібралися купити нову нерухомість в Греції — квартиру на узбережжі або будинок на морі, побудовані після 2006 р., приготуйте ще 23% від початкової суми на оплату ПДВ.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.