Стаття 5 барриосах Барселони, які допоможуть подивитися на місто під іншим ракурсом. У статті також наведено маршрути громадського транспорту, на яких від центру можна дістатися до кожного з районів.

Барселона надійно влаштувалася в списку найбільш популярних туристичних напрямків. І, якщо в центральній частині міста легко загубитися серед натовпів туристів і калейдоскопа незвичайних будівель, то відвідини декількох барриосов (районів), стане приємним сюрпризом для бажаючих насолодитися видами Барселони в спокійній обстановці поодинці або в колі близьких людей. Вибравши маршрут, що веде від центру вглиб міста, можна побачити чудові будівлі Антоніо Гауді, але вже без нескінченних черг з туристів, досліджувати парки, дізнатися про місця і історіях, які відомі не кожному барселонцу.

В БАРСЕЛОНУ САМОСТІЙНО: ПОРАДИ, ЦІНИ, МАРШРУТИ.

Сант-Андреу де Паломар

На північний схід від центру Барселони розташований чарівний спальний барріос Сант-Андреу. Район увійшов до складу міста в 19 столітті, але до цих пір у багатьох місцевих жителів він асоціюється з окремою адміністративною одиницею.

Тут на площі Орфила варто красива церква Сант-Андреу, яку збудували на місці романського храму X століття, виконаного в готичному стилі.

10 РЕЧЕЙ, ЯКІ ВИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ ЗРОБИТИ В БАРСЕЛОНІ.

Ще одне місце, на яке варто звернути увагу туристам, це велика галерея сучасного мистецтва на місці колишньої текстильної фабрики Fabrica de Creacio.

Весь район наповнений площами, затишними кафе, сімейними магазинами і чарівною архітектурою модернізму. Від історичного бару Versalles з мерехтливим зеленим фасадом і хвилеподібними кованими балконами мощена дорога веде на ринок Сант-Андреу, позаду якого стоїть ще одна прекрасна неоготична церква з ребристими куполами і оригінальною плиткою церква де Сент-Пасиа, створеної ні ким іншим, як Антоніо Гауді.

Як дістатися

З центру Барселони в Сант-Андреу йде лінія 1 міського метрополітену.

Орта Гинардо

Захід Сант-Андреу знаходиться барріос Орта Гинардо. Район не користується великою популярністю у туристів, але серед його спальних районів знаходиться приголомшливої краси Лабіринт-Орта неокласичний парк, розташований на площі майже в 10 га, і є найстарішим парком Барселони (побудований на початку 19 століття). Прогулюючись по парку, не перестаєш милуватися витонченими павільйонами, озерами, водоспадами, бюстами і статуями, творці яких були натхненні грецькою і римською міфологією. Але його серцем є кипарисовий лабіринт, закладений ще в 1792 році.

Кожному туристу, який відвідав Орта Гинардо, слід спробувати улюблені ласощі його жителів освіжаючий напій orxata, приготований з молока тигрового горіха.

Як дістатися

З центру Баселоны до барріоса слід лінія метро 5. Далі необхідно пересісти на лінію 3 і вийти на Мундет.

Ель-Кармель

Ель-Кармель знаходиться нижче району Орта і знаменитого Парку Гуеля. Парк Гуель настільки популярний серед туристів, що лише одиниці проходять повз нього, а ті, хто все-таки пройшов, потрапляють у світ вузьких вуличок і мальовничих будинків, розташованих на крутих схилах. В Ель-Кармель не так багато визначних пам’яток, але саме тут знаходяться найкращі оглядові майданчики, що дозволяють побачити Барселону у широкому форматі.

Одним з таких місць є Бункерс-дель-Кармель, що стоїть на вершині пагорба Туро-де-ла-Ровіра. Побудований у роки громадянської війни, бункер спочатку використовувався для розміщення зенітних установок, але в 1940-1960 роках перетворився в своєрідне житло для 3000 людей. В наші дні місце дуже популярне серед городян і особливо у студентів, які приходять сюди на заході з гітарами і закусками, влаштовуючи веселі вечірки до ранку. Панорамний майданчик дозволяє одночасно побачити основні визначні пам’ятки Барселони, такі як Собор Святого Сімейства, футуристичний Торре Агбар, пагорб Монжуїк і, звичайно, Середземне море.

Як дістатися

Щоб дістатися в район, необхідно скористатися лінією метро, 3, наступного з центру в Ель-Кармель. До бункера від зупинки потрібно пройти по схилах ще близько 1,2 км або сісти на автобус 86.

Саррія

Цей барріос також як і Сант-Андреу колись був незалежної селом, яка, приєднавшись до Барселони у другій половині XIX століття, сформувавши сучасні обриси міста. Саррія вважається елітним районом з розкішними апартаментами, мальовничими площами і елегантною каталонської архітектурою.

Саме тут на початку минулого століття на території резиденції Мартіна Гуманною, останнього короля каталонської династії, було побудовано одне з найвідоміших творінь Антоніо Гауді вежа Бельесгуард.

Як дістатися

З центральної частини міста в Саррию ведуть маршрути S1, S2 або L6 по лінії FGC, наступною від Площі Каталонії.

Педральбес

Барріос простягається на захід від Саррии. На вершині однойменного пагорба за кам’яною аркою ховається монастир де Педральбес. Заснований в 1327 році, в ньому є крита каплиця з фресками і арочні склепіння, що вели в сад.

Рухаючись на захід від монастиря за Avinguda Diagonal, відкривається вид на Королівський палац, збудований на початку XX століття і служив резиденцією членам іспанської королівської родини в Барселоні.

І ще одне місце в Педральбоес, яке варто відвідати, Парк Сервантеса, де одночасно цвіте 240 видів троянд, у тому числі сама ароматна гібридна чайна троянда містер Лінкольн.

Як дістатися

З центру в Педральбес прокладена лінія метро 3. Найближчі зупинки до монастиря Марія Христина або Палау Риаль.

Сподобалася стаття? Поділіться своїми враженнями чи розкажіть про свій досвід.