Громадський транспорт Грузії. Відгук туриста, особисті враження.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Громадський транспорт в Грузії: загальні відомості
 • Автобусні маршрути
 • Маршрутне таксі
 • Літаки і поїзди
 • Таксі
 • Худобу і транспорт
 • Міський автобус, маршрутки
 • ПОДОРОЖ ДО ГРУЗІЇ САМОСТІЙНО.

  Громадський транспорт в Грузії: загальні відомості

  Громадський транспорт Грузії представлений автобусами (або маршрутками), метро, таксі і поїздами. Крім того, існує міжнародне авіа і поромне сполучення. Тролейбусів і трамваїв Ви тут не побачите. Метро є тільки в Тбілісі, воно є одним з найстаріших видів транспорту на території Грузії, так як запущено ще в 1966 році, зручно для мандрівників, оскільки сполучає залізничний вокзал та історичний центр грузинської столиці.

  ГРОМАДСЬКИЙ ТРАНСПОРТ У ТБІЛІСІ (ГРУЗІЯ). ВІДГУК.

  Автобусні маршрути

  Між містами діє досить багато автобусних маршрутів, однак самі автовокзали потребують якнайшвидшої реконструкції. Ще не так давно туристи скаржилися на розбитість доріг та застарілий автобусний парк. Щодо першої обставини повністю згоден (наприклад, в Цхалтубо під Кутаїсі від асфальтового покриття залишилися руїни). А з приводу другого обставини поспішаю повідомити, що ніяких старих автобусів я не помітив, автопарк на дорогах переважно новий.

  Кажуть, що дороги в Грузії не ремонтувалися років 50, виняток становить лише траса Тбілісі-Кутаїсі-Батумі.

  Маршрутне таксі

  Є й міжнародні автобусні маршрути. Наприклад, з Батумі автобусом (маршруткою) можна дістатися в сусідню Туреччину і в Північну Осетію (Владикавказ, Російська Федерація), Тбілісі — Баку. У Баку можна доїхати з Тбілісі і на поїзді, тільки часу це займає більше.

  Міжнародне морське поромне сполучення запущено з Батумі в Іллічівськ Керч (Україна).

  ІЗ ТБІЛІСІ ДО ЄРЕВАНУ І НАЗАД.

  Літаки і поїзди

  З Кутаїсі та Тбілісі бюджетний авіаперевізник «WizzAir» доставить Вас в Київ, Харків, Донецьк (Україна), а з Батумі «Pegasus Airlines» летить в Стамбул і Анталії (Туреччина).

  Залізничні гілки охоплюють практично всі великі районні центри, пасажирські та швидкі поїзди курсують між Махинджаурі (Батумі) і Тбілісі.

  Таксі

  У дрібних і віддалених населених пунктах маршрутки не ходять, а автобуси їздять дуже рідко, краще використовувати таксі.

  Грузинське таксі довезуть Вас у будь-яку важкодоступну точку, дуже багато приватників. У гірських районах дороги — з розсипаного щебеню і гравію. У більшості випадків грузинські дороги тісні і вузькі, у великих містах часто виникають затори, пішоходи змушені переходити дорогу, де доведеться.

  Худобу і транспорт

  Часто худоба переходить дорогу там, де йому заманеться і не поспішати йти з середини проїзної частини.

  Наприклад, корови можуть спокійно стояти посеред мосту і пережовувати травичку, а свині можуть носитися вздовж дороги, як очманілі. Автомобільний рух в Грузії — правосторонній.

  Міський автобус, маршрутки

  Як правило, вартість проїзду в міському автобусі в 2 рази дешевше, ніж у міській маршрутці.

  Водії автотранспорту намагаються дотримуватися правил дорожнього руху, оскільки штрафи великі. Тим не менш, вони не проти поганяти на гірських дорогах і перевалах. Автозаправні комплекси в районних центрах ще далекі від європейських стандартів сервісу, виключення складають тільки великі міста та великі автотраси. У великих містах автобуси ходять з заданим тимчасовим інтервалом по міським маршрутам, але бувають і затримки до 30-45 хвилин.

  Міжміські і міські маршрутки відправляються по мірі заповнення пасажирами. Із-за складності гірських доріг таксі долає 70 км не раніше, ніж через 1 годину.

  Сподобалася стаття? Поділіться своїми враженнями чи розкажіть про свій досвід.