ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Долина Хэйчжу — небезпечна й незрозуміла долина
  • Долина Хэйчжу — смертельна долина на півдні Китаю
  • Кривава жнива Долини Хэйчжу
  • Легенди і наука

Долина Хэйчжу — небезпечна й незрозуміла долина

Долина Хэйчжу — одне з найбільш аномальних, загадкових і небезпечних місць в Китаї. Буквально це назва перекладається як «Лощина чорного бамбука», але частіше її називають Долиною сплячої смерті. І звання це цілком заслужено, адже за кілька десятиліть тут безслідно зникло кілька сотень людей.

Долина Хэйчжу — смертельна долина на півдні Китаю

Долина справді густо заросла бамбуком. Вона розташована на півдні Китаю в провінції Сичуань на краю Сичуаньської улоговини, так званого «Червоного басейну». Таємнича область займає 180 кв. км. Вхід в сумно відому долину, яку іноді називають китайським Бермудським трикутником, називається Кам’яні ворота і знаходиться на схилах гори Мэань. Жах місцевих мешканців перед загадковим місцем так великий, що провідник може довести цікавих подорожніх тільки до цього похмурого входу. Та й знайти такого провідника буде непросто і зовсім недешево.

Кривава жнива Долини Хэйчжу

Репутацію проклятого місця долина Чорного бамбука набула відносно недавно. В 1950 році тут стався цілий ряд сумних події. Спочатку в бамбукових заростях безслідно зникло близько ста мандрівників. Потім в районі долини зазнав аварії літак. Причини аварії досі не відомі, пасажирів і екіпажу ніхто не вижив.

Через 12 років, у 1962 році, в загадкову долину вирушила на розвідку геологічна експедиція. Врятуватися вдалося лише одному з них, але виразно пояснити, що трапилося з його товаришами «щасливчик» так і не зміг. Він трохи відстав, а через кілька хвилин попереду побачив лише раптово з’явився густий туман, що вселяв йому почуття обессиливающей, сковує тривоги. Так само несподівано туман розвіявся, але ніяких слідів своєї групи врятувався учасник експедиції не виявив. Зникли і люди, і спорядження, і обладнання.

Через ще чотири роки, в 1966 р., в долині пропала група військових, якою керував картограф Ду Сюань. Вони спробували завдати рельєф загадково місцевості на карти. Вижив тільки один учасник цього сумного походу, який також не зміг пояснити причини безслідного зникнення його колег. Він також описував несподівано утворився дуже густий туман, дивна відсутність відчуття часу і т. п. Ще через десять років так само безслідно зникла в бамбукових заростях група цілком досвідчених лісничих.

Легенди і наука

Місцеві жителі і слідчі-аматори намагаються знайти скільки-небудь логічне пояснення цим жахливим подіям. Версії часом висуваються найнеймовірніші. То в долині Хэйчжу оселилася гігантська кровожерлива панда-людожер, то тут припарковано космічне судно інопланетян, то на місцевість хтось наклав прокляття і т. п.

Вчені розглядають Долину Чорного бамбука як місцевість з геоаномальными характеристиками, викликаними таємничі випромінюванням, проникаючим з підземних глибин. Ще одна версія звучить так: загибель людей викликана психотропною дією особливих випарів гниючого бамбука (ось тільки ця гіпотеза не пояснює, куди зникають тіла загиблих подорожніх). Згадується наявність потужного магнітного випромінювання та наявність порталу, провідного в паралельні світи.

Найбільш достовірну інформацію про Долині Чорного бамбука надає дослідник Ян Юань. Він очолював організовану китайською Академією наук дослідницьку експедицію по долині Хэйчжу в 1997 році. На щастя, учасникам експедиції вдалося повернутися з свого походу без втрат. В результаті детальних досліджень були виявлені наступні явища:

  • Сильне магнітне поле;
  • Поклади унікальних геологічних порід з незвичайною структурою;
  • Унікальні кліматичні процеси, що викликають різку зміну погодних умов;
  • Отруйні пари спорадичного характеру, виділяються разлагающейся деревиною цінних порід дерев.

Однак дати однозначну відповідь на питання про те, куди ж зникають цілі групи людей, ученим поки не вдалося. Є версія, що в долині Хэйчжу раптово з’являються провали, в яких гинуть групи подорожніх.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.