Статистика невблаганна, більшість жінок стикаються з гінекологічними захворюваннями. Як не крути, але проблеми з інтимним здоров’ям позначаються на якості життя жінки і тому ігнорувати наявні проблеми не можна. Багато санаторіїв Білорусі пропонують цілі програми по зміцненню жіночого здоров’я. Що ж являють собою ці програми, і які використовуються методи лікування?

Показання до санаторному лікуванню

Лікування в санаторії показано жінкам, страждаючим хронічними гінекологічними захворюваннями. Пройдений курс санаторного лікування допомагає позбутися від неприємних симптомів хвороби, сприяє нормалізації гормонального фону, усуває психоемоційне напруження. Санаторно-курортне лікування призначають тільки в тих випадках, коли наявне захворювання переходить в ремісію. Гінекологічні захворювання в гострій фазі вимагають лікування в жіночій консультації або стаціонарі.

Отже, при яких жіночих захворюваннях буде корисно санаторне лікування:

 • Хронічний аднексит,
 • Хронічний ендометрит,
 • Спайки в малому тазу,
 • Дисфункція яєчників,
 • Порушення менструації,
 • Безпліддя,
 • Менопауза,
 • Період відновлення після операції.

САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ В БІЛОРУСІ — ТОП-5 кращих санаторіїв.

Процедури, які призначають при жіночих захворюваннях

По приїзду в санаторій жінці, перш за все, необхідно буде пройти обстеження. Результати проведеного обстеження допоможуть уточнити діагноз і виявити супутню патологію. Для кожної відвідувачки лікар-гінеколог розробляє план лікування, враховуючи особливості наявного захворювання і стан гормонального фону.

Для зміцнення жіночого здоров’я призначають такі процедури:

 • Бальнеолікування (лікування мінеральними водами);
 • Пелоїдотерапія (лікування грязями);
 • Кліматотерапія;
 • Апаратні фізіопроцедури.
 • Бальнеотерапія

  Суть бальнеотерапії полягає у впливі на організм цілющими мінеральними водами. Терапевтичний ефект мінеральних вод обумовлений їх особливим складом, вмістом в них хімічних елементів, газів і органічних речовин. Як правило, кожен санаторій використовують в лікувальних цілях мінеральні води з власних свердловин. Лікувальні води в гінекології використовують різнобічно — призначають всередину в якості питного лікування, приписують пацієнткам зрошення статевих органів і прийом ванн.

  Лікування мінеральними водами завжди призначають з урахуванням наявного захворювання та можливих порушень гормонального фону. Так, радонові ванни призначають жінкам, у яких відмічається підвищена вироблення естрогенів. Лікувальні ефекти від застосування радонових вод:

  • Нормалізують активність нервової системи, чинять заспокійливу дію.
  • Знижують вироблення естрогенів і нормалізують гормональний фон.
  • Мають протизапальну дію.
  • Зменшують хронічну біль в області тазу.

  Показаннями до застосування радонових ванн є хронічні захворювання придатків матки у ремісії, фіброміоми, ендометріоз, клімакс, безпліддя. Так, оздоровитися за допомогою радонових ванн можна в білоруському санаторії «Альфа-радон», де використовують природну радонову воду, видобуту з власних свердловин.

  При нормальному або зниженому вмісті естрогену жінкам показано бальнеопроцедури з хлоридними водами. Хлоридні натрієві ванни стимулюють вироблення жіночих статевих гормонів сприяють нормалізації циклу. Крім того, мають протизапальну та знеболювальну дії. Завдяки цим властивостям процедури з хлоридними натрієвими водами призначають жінкам з порушеннями менструації, безпліддям, хронічними запальними захворюваннями придатків матки зі зниженим рівнем естрогенів. Оздоровлення жінок з застосуванням хлоридних натрієвих ванн пропонують такі білоруські санаторії як «Альфа-Радон», «Плісе», «Ружанскій», «Біла Русь», «Борове» і багато інших.

  Пелоїдотерапія

  Пелоїдотерапія являє собою не що інше, як вплив на організм людини лікувальними грязями. У гінекології бруду застосовують головним чином у вигляді аплікацій в області тазу і грязьових тампонів. Застосування грязей підсилює кровопостачання органів малого тазу, чинить знеболювальну і дуже виражену протизапальну дію, нормалізує гормональний фон. Завдяки цьому грязелікування широко застосовується в лікуванні хронічних запальних захворюваннях придатків матки, дисфункції яєчників, спайкової хвороби і безплідді.

  Багато санаторіїв також практикують такий метод як електрогрязелікування. Під час процедури на організм одночасно впливають лікувальною гряззю і електрострумом. Суть методу полягає в тому, що при дії постійного струму посилюється терапевтичний ефект від хімічних речовин, що містяться в багнюці. Вважається, що застосування електричного струму посилює протизапальний і регенеруючий ефекти лікувальних грязей.

  Дуже багато білоруські санаторії пропонують своїм клієнткам грязелікування, і найбільш популярні з них такі заклади як:

 • «Альфа-Радон»,
 • «Плісе»,
 • «Ружанскій»,
 • «Озерний»,
 • «Юність»
 • «Борове».
 • Апаратна фізіотерапія

  Як правило, лікування жіночих захворювань у санаторіях включає процедури з використанням природних лікувальних факторів, але і штучно створених (магнітні поля, електричні струми, ультразвук тощо).

  Процедури з використанням штучних фізичних факторів проводяться за допомогою спеціальної апаратури. При жіночих захворювань призначають такі фізіопроцедури як:

  • Магнітотерапія,
  • Електротерапія (електрофорез, мікрохвильова і імпульсна терапія, УВЧ-терапія),
  • Ультразвукова терапія,
  • Лазеротерапія.

  При гінекологічній патології активно використовується магнітотерапія — вплив магнітним полем. Такий метод лікування чинить протизапальний та знеболюючий ефекти, завдяки чому метод ефективно використовується в терапії хронічних запальних захворювань органів малого тазу. Крім того, магнітотерапію нерідко призначають жінкам після операцій, оскільки процедура значно покращує регенерацію тканин.

  Одним з найбільш ефективних методів фізіотерапії в гінекології є електролікування, тобто лікування електричними струмами. Так, електрофорез являє собою одночасний вплив постійним електричним струмом і вводяться ліками. В результаті на фоні дії постійних струмів значно зростає фармакологічна активність вводимих ліків.

  Ще одним різновидом електролікування є УВЧ-терапія, суть якої полягає у впливі електромагнітними полями ультрависокої частоти. УВЧ-терапію призначають представниця жіночої статі з хронічними запальними захворюваннями придатків матки в ремісії. Процедура сприяє зменшенню запального процесу, і за рахунок покращення кровообігу сприяє швидкому загоєнню пошкоджених тканин.

  Також комплексний план лікування гінекологічної патології часто включає ультразвукову терапію. І це не дивно, адже ультразвук володіє вираженим знеболюючим і протизапальним ефектом. Крім того, ультразвук покращує регенерацію тканин і перешкоджає утворенню спайків, завдяки чому це метод лікування активно використовується після оперативних втручань.

  Великий спектр фізіопроцедур своїм клієнткам пропонують такі популярні санаторії Білорусі як «Альфа-Радон», «Плісе», «Озерний», «Супутник», «Приозерний», «Юність» та багато інших.

  Сподобалася стаття? Поділіться своїми враженнями чи розкажіть про свій досвід.